• Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Izveštaj utakmice
Zaslužena pobeda Belih Orlova u Dublju i potvrda liderske pozicije na tabeli

FS Rasinskog okruga - foto: fsro.org.rs

U pretposlednjem 29. kolu Druge Rasinske okružne lige na igralištu u Dublju, po sunčanom i sparnom vremenu, odigrana je utakmica neravnopravnih timova, domaći Kamenorezac 76 svojim nekvalitetom i do sada pokazanim dometom potvrdio je svoju pretposlednju poziciju na tabeli i razočarao svoje malobrojne navijače.

Gosti Beli Orlovi iz Tobolca pobedili su rezultatom 1:6 rivala i pokazali da su za sada najkvalitetnija ekipa u ovom rangu i da zasluženo odlaze u viši rang takmičenja. Uknjižili su 75 bodova a dubljani se zaustavili na pretposlednjem mestu posle poraza u Riljcu i sada na svom terenu, osvojili su svega 22 boda.

Bilo je obostranih šansi ali su gosti pokazali da su tehnički i igrački bolja ekipa, došli su u vođstvo u 7. minutu pogodkom Milana Milića, na 0:2 povisio je Dušan Lazić u 17. minutu. Igrač domaćih Stefan Simić je u 24. minutu probudio nadu domaćim igračima ali posle grube greške njihove odbrane koja je i inače danas bila nesigurna i pogodkom Vasilija Džekića u 45. minutu postavljen je rezultat prvog dela susreta 1:3.

U nastavku domaći i dalje igraju nepovezano i traljavo i gosti iz Tobolca su ponovo u 71. minutu postigli pogodak 1:4 strelac Miroslav Smiljković. Do kraja utakmice domaći su primili jeftino još dva pogodka, u 85. minutu 1:5 strelac Dušan Lazić i u 90. minutu konačno 1:6 Ivan Ivanović zapečatio je susret svojim pogodkom. Susret je vodio realno i nepristrasno glavni sudija Dušan Stojanović, a sa strana su mu pomagali Veselin Ivković i Bogdan Milićević. Dužnost delegata profesionalno je obavio nekadašnji sudija Slobodan Obradović.

U poslednjem 30. kolu dubljani gostuju u Počekovini kod ekipe Poljoprivrednika, a Beli Orlovi će kući dočekati ekipu Vinogradar iz Riljca i konačno proslaviti svoj ulazak u viši rang takmičenja. Sve čestitke i uspeh u narednom takmičenju ekipi iz Tobolca.